Informace o táboře

7.5.2022

Informace o tábořeMilí rodiče, v tomto týdnu proběhla předtáborová schůzka s rodiči. Níže jsme se snažili sepsat to nejdůležitější, co byste měli o letošním táboře vědět, abyste měli informace uceleně a na jednom místě.

 

Budeme několikrát odkazovat na dokumenty, které naleznete na http://www.lumturo.cz/dokumenty-a-odkazy/.

Veškeré informace jako data odjezdu, příjezdu, bednování apod. najdete v dokumentu „Informace o táboře 2022“. Mimo jiné zde nalezente i 3 kontaktní telefonní čísla, na kterých nás můžete během tábora zastihnout. Může se stát (a stává se), že vám telefon nezvedneme hned, protože jsme s dětmi na programu, kde u sebe telefon nemáme, ale minimálně každý večer telefon kontrolujeme, tak se vám ozveme, ale prosíme, nevolejte nám, pokud to není nezbytně nutné.:)

 

Platba tábora je popsaná také v dokumentu s informacemi o táboře, případně kontaktujte táborového hospodáře (Matouš Tomek - matous.tomek@skaut.cz) pro bližší informace. S ohledem na současnou inflaci i na fakt, že jsme cenu tábora několik posledních let neměnili, budeme muset bohužel cenu zvýšit o jeden tisíc korun, takže cena pro skauty a skautky bude 4 600 Kč a pro vlčata a světlušky 3 800 Kč

V případě, že by cena měla být překážkou k účasti vašeho dítěte na táboře, prosím kontaktujte hospodáře, který vám dá slevu.

Protože jsme se snažili cenu zvýšit co nejméně, nemáme letos tolik prostředků na obnovu táborového vybavení (plachty, stany, nářadí, nádobí apod.), a tak jsme vytvořili třetí cenu tzv. dobrovolně zvýšený účastnický poplatek. Pokud byste byli ochotni nás tímto způsobem podpořit, pak Vám budeme vděční a pomůže nám to s potřebným vybavením. Kvůli transparentosti v táborovém účetnictví musí být cena stanovena fixně, a to o jeden tisíc korun více, tedy 5 600 Kč pro skauty a skautky a 4 800 Kč pro vlčata a světlušky. Předem moc děkujeme všem, kteří nás tímto způsobem podpoříte.

 

Do dokumentů, které je potřeba odevzdat nejpozději do 31. května patří přihláška, která obsahuje zdravotnický dotazník, který prosím vyplňte zcela podle pravdy a co nejpodrobněji. Pomůže nám tak správně pomoci v případě nějakého zdravotního problému. Tyto materiály jsou samozřejmě dětem nepřístupné a má k nim přístup pouze zdravotník tábora. Dále je potřeba odevzdat potvrzení od lékaře, které dle zákona platí dva roky. Samozřejmě toto potvrzení stačí v kopii. V neposlední řadě je třeba odevzdat i souhlas s poskytováním informací a PLATNOU kartičku pojišťovny (pouze kopii). V den odjezdu bude potřeba bezinfekčnost, pokud by se situace změnila a byl by potřeba i kovidový test, dáme vám vědět.

Co si s sebou na tábor zabalit naleznete v dokumentu „Seznam vybavení na tábor 2022“. Upozorňujeme a prosíme, aby si s sebou děti nebraly drahé a značkové oblečení, nedávejte dětem mobily ani jinou elektroniku a jako kapesné jim stačí maximálně 100 Kč. Před dvěma lety přibyla do doporučeného vybavení také oblíbená kniha, kterou děti propůjčí po dobu tábora do táborové knihovničky. Pokud vaše děti ještě nevlastní krojovou košili, tak je potřeba ji do tábora obstarat v JunShopu, kde máme jako skautské středisko 10% slevu na tento kód: 58674670092. Stejně tak vám můžeme poskytnout kontakt na rodiče, jejichž děti už z kroje vyrostly nebo do oddílu již nechodí a kroj vám nabídnou k dalšímu užití. Dětem, prosíme, nedávejte žádné léky. Co se týče obleku k celotáborové hře (CTH), tak odkaz na to, jak by měl přibližně vypadat najdete v dokumentu “Obleky CTH

Na závěr ještě několik proseb z naší strany:

Děti na tábor posílejte bez vší, odvšivovat celý tábor je finančně i časově náročné a raději trávíme čas s dětmi jinak, než s hlavou v lavoru.

Po dobu tábora prosíme mějte zapnutý telefon i přes noc. Může se stát, že vás budeme muset kontaktovat i v noci (v případě zdravotních problémů), tak ať se vám můžeme dovolat.

Pokud vaše dítě na táboře onemocní tak, že by jeho/její nemoc ohrožovala ostatní děti např. neštovice, tak prosíme o neprodlené odvezení dítěte z tábora.

Jídelní náčiní včetně příboru prosím dětem podepište, ať je jasné, komu patří.

Podepište prosím i ručníky, protože ty si děti zásadně nepoznávají.

Na tábor můžete svým dětem posílat poštu, adresu dáme na webové stránky před táborem. Prosíme však abyste neposílali dělem balíky, zvláště ne plné sladkostí. Poštu vyzvedávají vedoucí při cestě na nákup a vyzvedávat pokaždé x velkých balíků je pro nás nepříjemné. Zároveň nechceme, aby děti nejedly naše společné jídlo a jen se potají “ládovaly” sladkostmi. V případě, že si dítě zapomene něco zabalit, tak samozřejmě balík přijmeme, jen nám dejte,  prosíme, krátce vědět prostřednictvím SMS.

Předem moc děkujeme a pokud máte jakékoliv dotazy, tak se nám neváhejte ozvat.
Matouš Benda, hlavní vedoucí tábora

Terezie Macounová, zástupce vedoucího tábora

Barbora Macounová, zdravotník tábora

Autor: Matouš Benda   |   Sekce: Nástěnka
©2023 LUMTURO |   Mapa webu