Tábor 2021 - Informace pro rodiče

3.6.2021

v předminulém týdnu proběhla předtáborová schůzka s rodiči. Níže jsme se snažili sepsat to nejdůležitější, co byste měli o letošním táboře vědět, abyste měli informace uceleně a na jednom místě.

Budeme několikrát odkazovat na dokumenty, které naleznete na http://www.lumturo.cz/dokumenty-a-odkazy/.

Veškeré informace jako data odjezdu, příjezdu, bednování apod. najdete v dokumentu „Informace o táboře 2021“. Mimo jiné zde naleznete i 3 kontaktní telefonní čísla, na kterých nás můžete během tábora zastihnout. Může se stát (a stává se), že vám telefon nezvedneme hned, protože jsme s dětmi na programu, kde u sebe telefon nemáme, ale minimálně každý večer telefon kontrolujeme, tak se vám ozveme, ale prosíme, nevolejte nám, pokud to není nezbytně nutné.:)

Platba tábora je popsaná také v dokumentu s informacemi o táboře, případně kontaktujte táborového hospodáře (Matouš Tomek - matous.tomek@skaut.cz) pro bližší informace. Pokud by se stalo, že by se epidemiologická situace znovu zhoršila a tábory byly ještě před začátkem tábora zrušeny, pak vám vrátíme celou částku. Pokud by musel být tábor zrušen v samotném průběhu, pak vám vrátíme zbylé peníze, ne však poměrně vůči dnům na táboře stráveným, protoze největší výdaje máme na začátku tábora a v průběhu už dokupujeme pouze potraviny a jiné drobnosti.

Do dokumentů, které je potřeba odevzdat nejpozději do 13. června patří přihláška, která obsahuje zdravotnický dotazník, který prosím vyplňte zcela podle pravdy a co nejpodrobněji. Pomůže nám tak správně pomoci v případě nějakého zdravotního problému. Tyto materiály jsou samozřejmě dětem nepřístupné a má k nim přístup pouze zdravotník tábora. Dále je potřeba odevzdat potvrzení od lékaře, které dle zákona platí dva roky, ale za současné situace se důrazně doporučuje opatřit nové. Samozřejmě toto potvrzení stačí v kopii. V neposlední řadě je třeba odevzdat i souhlas s poskytováním informací a PLATNOU kartičku pojišťovny (pouze kopii). V den odjezdu bude pravděpodobně potřeba test. Přesné informace o tom, jaký a jak starý bude muset být zatím nemáme, ale až budeme vedět, informujeme Vás co nejdříve.

Co si s sebou na tábor zabalit naleznete v dokumentu „Seznam vybavení na tábor 2021“. Upozorňujeme a prosíme, aby si s sebou děti nebraly drahé a značkové oblečení, nedávejte dětem mobily ani jinou elektroniku a jako kapesné jim stačí maximálně 100 Kč. Vzhledem k tomu, že se letos pravděpodobně nebudou konat žádné výlety do měst, kde by si mohly děti něco koupit, tak si děti vystačí i bez kapesného. Loni přibyla do doporučeného vybavení také oblíbená kniha, kterou děti propůjčí po dobu tábora do táborové knihovničky. Pokud vaše děti ještě nevlastní krojovou košili, tak je potřeba ji do tábora obstarat v JunShopu, kam vám můžeme poskytnout 5% slevu. Stejně tak vám můžeme poskytnout kontakt na rodiče, jejichž děti už z kroje vyrostly nebo do oddílu již nechodí a kroj vám nabídnou k dalšímu užití. Dětem prosíme, nedávejte žádné léky. Co se týče obleku k celotáborové hře (CTH), tak odkaz na to, jak by měl přibližně vypadat najdete v dokumentu “obleky CTH

Na závěr ještě několik proseb z naší strany: Co se týče zpřísněných hygienických opatření z důvodu epidemie, tak bohužel zatím nemáme žádné přesnější informace. Víme jen, že pravděpodobně budou opatření stejná nebo mírnější než loni a také je celkem zřejmé, že na tábor bude moci odjet jen ten, kdo bude předtím testován (nebo očkován či po prodělané nemoci). Zdá se, že budou nutné PCR testy, nikoli pouze antigenní, přičemž od 1.6. by měl stát hradit 2 PCR testy za kalendářní měsíc.

Vzhledem k epidemii koronaviru platí, že pokud by se vyskytla u někoho na táboře tato nákaza, musel by být tábor okamžitě ukončen. Stejně tak, kdyby se u někoho projevila nákaza Covid-19 v období do 14 dnů po skončení tábora, neprodleně nás o tom prosím informujte.

  • Děti na tábor posílejte bez vší, odvšivovat celý tábor je finančně i časově náročné a raději trávíme čas s dětmi jinak, než s hlavou v lavoru.
  • Po dobu tábora prosíme mějte zapnutý telefon i přes noc. Může se stát, že vás budeme muset kontaktovat i v noci (v případě zdravotních problémů), tak ať se vám můžeme dovolat.
  • Pokud vaše dítě na táboře onemocní tak, že by jeho/její nemoc ohrožovala ostatní děti např. neštovice, tak prosíme o neprodlené odvezení dítěte z tábora.
  • Jídelní náčiní včetně příboru prosím dětem podepište, ať je jasné, komu patří.
  • Podepište prosím i ručníky, protože ty si děti zásadně nepoznávají.

Předem moc děkujeme a pokud máte jakékoliv dotazy, tak se nám neváhejte ozvat.

Terezie Macounová, hlavní vedoucí tábora
Barbora Macounová, zdravotník tábora

Autor: Matouš Benda   |   Sekce: Nástěnka
©2021 LUMTURO |   Mapa webu