Obnovení kontaktní činnosti od pondělí 10. května

9.5.2021

Vážení rodiče,

jak jste již možná zaznamenali, tak vláda umožnila za daných podmínek konání sportovních a volnočasových aktivit pro mládež, kam spadá i naše skautská činnost, a tak bychom se s vámi rádi domluvili, jakým způsobem naši činnost obnovíme.

Od pondělí 10. května je možné za jistých podmínek konat venkovní schůzky do počtu 30 lidí ve věku do 18 let. Proto bychom i my chtěli začít od pondělí 10. května s týdenními schůzkami po skupinách (skautky, skauti, světlušky, mladší vlčata, starší vlčata, roveři) a to konkrétně za následujících podmínek:

Schůzky se budou konat pouze venku, tedy v parcích okolo klubovny.

Budeme se řídit zásadou 3 R (Ruce - Roušky - Rozestupy).

Při rozestupech sice roušky nejsou povinné, ale protože chceme hrát hry, při kterých rozestupy zaručit nemůžeme, budeme požadovat, aby děti měly po celou dobu schůzky alespoň chirurgickou roušku.

Schůzky se může zúčastnit pouze dítě s negativním testem nebo jeho alternativou, čímž se myslí jedna z následujících variant:

  • předložení potvrzení ze školy nebo od zaměstnavatele o absolvovaném antigenním testu s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami 
  • předložení potvrzení z veřejného testovacího místa o absolvovaném antigenním testu s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami (nárok na antigenní testy zdarma ve veřejném testovacím místě má každá osoba jednou za tři dny)
  • čestné prohlášení od zákonného zástupce (nebo vlastní u osoby starší 18 let) o absolvovaném antigenním testu ve škole nebo školském zařízení s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami (možný vzor čestného prohlášení)
  • absolvuje na začátku setkání před kontaktem s ostatními účastníky antigenní test zakoupený v lékárně, s negativním výsledkem - protože se test musí dělat opravdu až na místě (tedy venku) a je platný pouze pro danou schůzku, tak tuto variantu moc nedoporučujeme a budeme rádi, když raději využijete jiné
  • předložení potvrzení o absolvování RT-PCR testu s negativním výsledkem, nejdéle před 7 dny
  • předložení potvrzení o dokončeném očkování, od kterého uplynulo nejméně 14 dnů
  • předložení potvrzení o prodělaném laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19, přičemž u osoby uplynula doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dnů.

Chápeme, že rozvolňování není tak snadné, jak jsme si asi původně mysleli. Někomu připadají podmínky moc přísné, pro jiné je zase těžké najednou “přepnout do offline režimu”, vše logisticky naplánovat a hladce přejít z izolace zpět do sociálního života. Přesto si myslíme, že za daných podmínek má smysl takto kontaktní činnost obnovit. A s ohledem na blížící se tábor Vás chceme poprosit, abyste, pokud to bude jen trochu možné, na schůzky děti posílali. Je pro nás důležité, aby si na sebe i na nás děti (znovu) zvykly.

Chceme se Vás proto tímto zeptat, zdali nemáte s obnovením schůzek problém a zda je pro Vás zvládnutelné zajistit svým dětem na schůzky případné testování podle výše sepsaných možností. Budeme rádi za jakékoliv reakce.

Zároveň se pokusíme naplánovat nějakou sobotní jednodenní výpravu, která je za stejných podmínek narozdíl od vícedenních povolená. Pokusíme se alespoň ohledně termínu dát vědět co nejdříve.

Omlouváme se, že je to trochu na poslední chvíli, ale dřív se nám to nepovedlo.

Děkujeme a přejeme hodně sil při přecházení do offline prostředí!

S pozdravem

Matouš Benda

skautský oddíl Lumturo

Autor: Matěj Modrý   |   Sekce: Nástěnka
©2021 LUMTURO |   Mapa webu